Renk seçin:


0216 383 9878

Sosyal Medyada Biz}

Projenizi gönderin
Firmamız iklimlendirme sistemlerinde Proje, Taahhüt ve Mühendislik hizmetleri vermektedir.. Projenizi gönderin size hemen geri dönüş sağlayalım
Projenizi göndermek için buraya tıklayınız

Isı pompası

Isı pompası

Projenizi Gönderin
Tüm iklimlendirme hizmetlerinde proje dosyalarınızı göndererek fiyat teklifi talebinde bulunabilirsiniz.

proje2

DMR ISI POMPASI ile tanışın!!

Isı pompası son yıllarda ev-konut-villa  ısıtmasında adını  sıkça duyduğumuz ve Türkiyede sürekli yaygınlaşmaya başlayan bir iklimlendirme sistemlerinden birisidir.

bilindikve  aşina olduğumuz klimalar, chiller sistemleri  ve evlerimizde kullandığımız buzdolapları da aslında birer ısı pompasıdır.

Isı pompası kavramı, Carnot Çevrimi’nin ters çalıştırılması ile ısının çevreden çekilip yüksek sıcaklık bölgesine transfer edilebileceği fikri ile ortaya çıkmıştır. Sistemin temel çalışma prensibi kış aylarında düşük sıcaklık kaynağı olarak kullanılan dış havadan, topraktan veya bir su kaynağından (nehir, göl, vb.) alınan ısının ısıtılması hedeflenen mahallere ve yaz aylarında ise soğutulması hedeflenen mahallerden alınan ısının yüksek sıcaklık kuyusu olarak kullanılan dış havaya, toprağa veya su kaynağına transfer edilmesidir. Sistemde genel olarak tüm soğutma çevrimlerinde yer alan kompresör, evaparatör, kondenser, genleşme vanası ve sistemde dolaşan bir soğutucu akışkan gibi temel elemanlar kullanılmaktadır.

Isı Pompaları genelde villalarda iş yerlerinde otellerde  ısıtılması ve soğutulması için kullanmaktadır. ısı pompası aynı zamanda havuz ısıtmasındada kullanılabilmektedir

Bu sistem doğa dostu olmasının yanı sıra %78’e varan tasarruf sağlamaktadır.

Bize ulaşın
Firmamız ısı pompası çözümlerinde Taahhüt, proje, uygulama ve mühendislik hizmetleri vermektedir. 0216 383 98 78nolu telefonu arayarak bize ulaşabilirsiniz..

 ısı pompası çeşitlerimiz aşağıdaki gibidir:

Daıkın ısı pompası
Viessmann Isı pompası
Lg ısı pompası

17 Kasım 2016
5.074 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN